Locul unde... se nasc poveștile mele
Am postat ieri pe Facebook, la story, o fotografie cu titlul ”locul unde... se nasc poveștile mele”. Uitându-mă cu atenție, mi-am dat seama că fotografia era făcută cu ceva timp în urmă, pentru că se poate zări sub laptop un colț, al uneia dintre cele două cărți pe care era ridicat, ca să circule aerul pe dedesubt. Oricum asta nu ajuta prea mult. Ajunsese să se încălzească după doar câteva minute și eram nevoită să termin de scris povestea pe tableta pe care am cumpărat-o special. Mai greu a fost (pe tabletă) cu partea de jurnale în Power Point... cu care nu prea m-am descurcat ... Însă acum laptopul este reparat și am revenit la el. În acea fotografie am vrut să arăt cum mi-am așezat biroul, dedicat scrisului, pentru că la mine spațiul este mai mult decât ”limitat”. Însă la un moment dat mi-am zis ”Nu se mai poate, așa nu mai merge!”. Trebuia să separ activitățile! N-am reușit niciodată, acum nici măcar nu mai încerc... să renunț la unele dintre pasiunile mele în favoa...